Arcam FMJ T21 – Tuner AM/FM

Arcam FMJ T21

Tuner Arcam FMJ T21

Wpadł mi kiedyś w ręce tuner Arcam FMJ T21. Na początku ubiegłej dekady był to topowy model tunera Arcam z najwyższej serii FMJ. Sprzęt wyglądający bardzo solidnie, z ładnym designem. Funkcjonalnie, poza brakiem RDSu, nie można mu było niczego zarzucić. Był to jeden z nielicznych tunerów, które oprócz zakresu UKF i fal średnich mogą odbierać również na falach długich – obecnie to rzadkość. Dodatkowo można nim było sterować systemowym pilotem Arcama. Posiadał zdublowane gniazda wyjściowe, przez co można go było podłączyć jednocześnie do dwóch wzmacniaczy, albo do wzmacniacza i np. systemu multiroom.

Arcam FMJ T21 widok z tyłu

Arcam FMJ T21 widok z tyłu

No nic tylko brać, bo cena była atrakcyjna.  Jednakże w tej beczce miodu znalazła się także duża łyżka dziegciu w zakresie czułości i brzmienia. Niestety sprzęt ten przegrał z kretesem z moim ponad dwudziestoletnim tunerem Yamaha T-85 i to pod względem tego jak brzmiał, sucho prawie jak ‚radyjko’ tranzystorowe oraz tym, że jego czułość i selektywność była na średnim poziomie, co przy dużej ilości zakłóceń w mieście jednak ma spore znaczenie.

Arcam FMJ T21 - włączony

W rzeczywistości w środku był to jednak przepakowany tuner Arcam Alpha 8. Tylko obudowa była nowa. W ogóle to dotyczyło to całej pierwszej serii FMJ Arcama. Tuner T21 okazał się przepakowanym tunerem Alpha 8. Wzmacniacz A22 – przepakowaną Alphą 10, a odtwarzacz CD23 – przepakowanym Alpha 9 CD. Niemniej jednak należy Arcamowi zwrócić honor, bo protoplaści mimo iż grali ponadprzeciętnie (nie licząc tunera), to jednak ciemnoszare plastikowe fronty obudów nie licowały z wymaganiami odnośnie sprzętów z tej półki.

Arcam FMJ T21

Reklamy

2 responses to “Arcam FMJ T21 – Tuner AM/FM

  1. Podpisuje się pod tym co napisał autor bloga.
    Kupiłem kiedyś T21 bo pasował mi do zestawu Arcama. W tym czasie byłem już posiadaczem Kenwooda KT 6040 – podobnie jak w przypadku Y-T85 konstrukcja dość leciwa. Pomimo iż walory estetyczne i funkcjonalne (pilot) przemawiały za A21, w 10 min po podłączeniu tunera do prądu wiedziałem już że trafi na Allegro.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s