Przyszedł nowy DAC – Buffalo II

Wspomniana w poprzednim wpisie przesyłka dotarła, a w niej płytka przetwornika DA Buffalo II oraz stosowny zasilacz Placid. Tym razem przeszło bez problemów z Urzędem Przetrzymywania Przesyłek Zagranicznych i po 6 dniach od nadania przesyłka była do odbioru na poczcie. Na szczęście dziś nie było zbyt wielkich kolejek. Przy okazji odebrałem drugą paczkę – przyda się przy drugim hobby rowerowym.

Moduł Buffalo II - ES9018 we własnej osobie

Twisted Pear Audio jak zwykle sprostał zadaniu. Zestawy przyszły kompletne i gotowe do lutowania. W porównaniu do niektórych ‚krajowych’ kitów, niczego tutaj nie brakuje, są nawet tulejki dystansowe i wkręty do mocowania modułów w obudowie. Instrukcje jednak nie są przesyłane razem z płytkami – trzeba je sobie ściągnąć ze strony z modułami.

Zasilacz Placid - nieco mniejszy od dwunapięciowej wersji BP

Teraz jeszcze zostało zaopatrzenie się w odpowiednie gniazda RCA (już zamówione CMC)  i XLR (Neutrik?) i można będzie pomyśleć o składaniu. Zapowiada się kilka wieczorów z lutownicą, a następnie trochę zabaw mechanicznych przy wykańczaniu obudowy. Mam nadzieję, że do końca miesiąca DAC będzie gotowy. Jednakże w kolejce do skończenia jest jeszcze  MINI DAC na PCM1798. Mam już do niego obudowę, tylko będę musiał trochę pohałasować z wiertarką, żeby wszystko dopasować.

Wszystkie moduły do Buffalo II już są

Przetwornik będzie miał tylko jedno wejście SPDIF (coaxial), opcjonalnie dorobię drugie wejście BNC. Wyjścia będą zbalansowane (XLR)  i SE – chinch.  Oczywiście będzie współpracował  ze Squeezebox Touch jako transportem. Na razie zastanawiam się, czy wkładać moduł Volumite, który na pewno sprawdziłby się w trybie współpracy z końcówką mocy, ale u mnie będzie on współpracował z integrą,więc to mogłoby być trochę za dużo.

Reklamy

One response to “Przyszedł nowy DAC – Buffalo II

  1. Pingback: Projekt Buffalo II DAC – cz.1 « hififreak

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s