Idzie nowy DAC – Buffalo II

Dziś dotarła pierwsza część zamówionych modułów do budowy nowego DACa opartego na ES9018, tzw. Bufallo DACa zamówiona w Twisted Pear Audio.  Urządzenie zapowiada się nieźle, sam ES9018 to obecnie jeden z najlepszych przetworników CA o 32 bitowej rozdzielczości sygnału i próbkowaniu 192kHz. Potrafi również odebrać sygnał SPDIF oraz DSD. W scalaku jest 8 niezależnych kanałów, które zostały zgrupowane w dwa w pełni zbalansowane kanały stereo.

Paczka niestety została przetrzymana przez Urząd Przetrzymywania Przesyłek Zagranicznych i musiałem dodatkowo zapłacić 23% okup zwany VATem. Poza tym musiałem się udać do reliktu z epoki PRL zwanego Pocztą Polską i odczekać swoje w kolejce.

Na razie dotarły przetwornik I-V z filrem wyjściowym „IVY III”

IVY III I-to-V converter, LPF

Zasilacz do przetwornika I-V Placid BP

Zasilacz Placid BP

Moduł sterowania głośnością Volumite

Sterownik głośności Volumite z firmwarem

Zestawy oczywiście do samodzielnego polutowania. Jedynie wzmacniacze operacyjne w obudować SMD zostały profesjonalnie przylutowane. Reszta części zapakowana, oznaczona zgodnie ze schematem. Oprócz części elektronicznych zestawy zawierają także niezbędne normalia, pozwalające na przymocowanie ich do obudowy (szkoda że gwinty mają w systemie calowym) oraz kostki przyłączeniowe. Jednym słowem profesjonalnie przygotowany KIT.  Teraz wystarczy tylko polutować, połączyć, wyregulować i czekać na resztę modułów.

Wciąż czekam jeszcze na główną płytkę przetwornika Bufallo II oraz zasilacza Placid do niego, przesyłka została już nadana. Mam nadzieję, że tym razem nie utknie w Urzędzie.

Reklamy

One response to “Idzie nowy DAC – Buffalo II

  1. Właśnie znalazłem w skrzynce awizo. Zapowiada się że druga przesyłka z DACem i zasilaczem będzie już jutro u mnie. Jeszcze tylko ta kolejka na poczcie:(

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s